TCJT476M006R0120 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    TCJT476M006R0120
  • Производитель
    AVX Corporation
  • Описание
    AVX Corporation TCJT476M006R0120 Capacitance: 47 uF Capacitance Tolerance: ?‚?± 20% Capacitor Case Style: T Dimensions: 2.8 mm W x 3.5 mm L x 1.2 mm H Esr: 120 mOhms Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Lead Spacing: 1.4 mm Mfr Case Code: T Case No. Of Pins: 2 Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Package / Case: 1210 (3528-12 metric) Product: Tantalum Organic Polymer Low ESR Rohs Compliant: Yes Svhc: No SVHC (15-Dec-2010) Termination Style: SMD/SMT Tolerance: 20 % Voltage Rating: 6.3 Volts